Коли потрібно починати вивчати англійську з дитиною?

Ставили собі таке запитання? Деякі батьки починають вводити англійські слова у гру зі своїми дітьми, ще коли тим тільки виповнилося два роки, інші замислюються про вивчення іноземної лише отримавши перше домашнє завдання у школі. Давайте розберемося, як правильно.

Існують багато досліджень цього питання, а ось єдиної думки так і не знайшли. Адже на якість знань впливає не лише момент початку вивчення іноземної мови, а й:

  • якість викладання,

  • регулярність занять,

  • мотивація дитини.

Теорії про те, що діти, які вивчають англійську з раннього віку, легко використовують її потім протягом усього життя, мають право на існування. Адже дошкільнята легко і швидко все схоплюють, але… Без регулярних занять вони так само легко все забувають. Якщо у вас була можливість займатися з дитиною з 3 років, але потім з якоїсь причини ви перервали заняття на місяць або два, все потрібно починати спочатку.

Існує також гіпотеза критичного періоду. Її автори, В. Пенфілд та Л. Робертс, у середині ХХ століття доводили, що найуспішніше та найефективніше вивчення мови відбувається до 9 років. Але у своїх роботах вони зосереджували увагу лише на оволодінні рідної для дитини мови. А ось їхній послідовник Е. Ленненберг зробив крок далі і змістив акценти у бік вивчення іноземної. Він довів, що найкращий період для засвоєння нерідної мови – вік від 2 років до закінчення статевого дозрівання. У рамках цієї гіпотези вчені вивели: якщо дитина починає вивчати іноземну до 12 років, її рідна мова менше впливає на формування акценту в іноземній мові.

Підсумовуючи можемо зазначити, що початок вивчення іноземної мови з дитиною віком до 11-12 років призводить до того, що:

  • У дитини формується акцент близький до носія мови;

  • Діти звикають до англійської як засобу комунікації і легше переходять на неї у спілкуванні;

  • Вивчення у цьому віці стає звичкою та частиною способу життя;

  • Граматика та лексика, яку діти вивчають у ранньому шкільному віці, стануть базою, що надалі виникатиме у пам'яті автоматично.

Не варто відкладати початок вивчення англійської мови на підлітковий вік. Цей період і без того складний для дитини у гормональному та емоційному плані. Тут ви вже не завжди зможете поєднати вивчення мови з тим, що цікавить підлітка. А якщо дитина 13-16 років починає вивчати англійську і бачить успіхи однолітків, вона найчастіше сприймає своє незнання, як невдачу, що призводить до демотивації та страху перед англійською.

Особливості віку початку вивчення англійської ми розібрали, але крім цього наші викладачі звертають увагу батьків на період в житті дитини, на який припав початок вивчення мови.Тут важливим є одне правило — дбайте про комфорт своєї дитини. Якщо це період адаптації до школи або новий щільний графік, можливо, варто почекати з початком занять, підібравши для старту вдалий момент.

Якщо ви сумніваєтеся, чи варто починати, ви завжди можете записати дитину на безкоштовне тестування та отримати консультацію у викладача ILC.