Новий формат B1 Preliminary з січня 2020

Cambridge B1 Preliminary – іспит, який складається на середньому рівні володіння англійською. Сертифікат B1 Preliminary визнається багатьма вищими навчальними закладами таких країн, як Велика Британія, Німеччина, Іспанія та Італія як підтвердження достатнього рівня знання англійської при вступі. Багато закордонних та міжнародних організацій приймають кандидатів тільки після підтвердження цього рівня – наприклад, футбольна академія клубу Chelsea в Лондоні. Скласти цей іспит та отримати сертифікат B1 Preliminary в Україні ви можете в авторизованому кембриджському екзаменаційному центрі ILC.

Для того, щоб успішно скласти B1 Preliminary, важливо вільно орієнтуватися в форматі іспиту, тривалості його частин, видах завдань і правилах формування оцінки. Тому ми пропонуємо вашій увазі огляд змін, які вносить Cambridge Assessment English в формат проведення іспиту вже з січня 2020 року.

Зміни в форматі B1 Preliminary в 2020 році однаково вплинуть на «дорослу» форму іспиту та версію «для шкіл».

Короткий перелік основних змін виглядає так:

  1. Іспит тепер складається з 4 частин замість 3 – Reading та Writing будуть складатися окремо.
  2. В кожній з частин з’являться нові чи оновлені завдання.
  3. Зазнає змін система оцінювання – тепер кандидати отримуватимуть за іспит оцінки A, B або C.

Далі ми докладно розглянемо кожну частину іспиту та опишемо зміни, які в ній відбулися.

Замість спільної частини Reading & Writing (90 хвилин), до іспиту увійдуть Reading (45 хвилин) і Writing (45 хвилин).

Reading

Частина Reading буде складатися з 6 завдань (Multiple-choice short texts, Matching, Multiple choice, Multiple-choice gapped text, Multiple-choice gap fill і Open gap fill) і 32 питань. Перші три завдання повністю повторюють, відповідно, перше, друге і четверте завдання поточного формату. У Multiple-choice gapped text кандидатам потрібно буде прочитати текст з пропущеними фрагментами і обрати ті речення, які підходять до нього за змістом і структурою. П'яте завдання, Multiple-choice gap fill, збігається з аналогічним завданням в поточному форматі, але буде скорочено. Нарешті, Open gap fill - ще одне нове завдання, де студенти повинні будуть прочитати текст і заповнити пропущені слова.

Writing

У частині Writing тепер буде 2 завдання, обидва з яких вимагають від кандидата написати текст довжиною не менше 100 слів - електронного листа і статтю або твір (на вибір) на задану тему. Короткий текст на 35-45 слів більше не є частиною іспиту B1 Preliminary, як і завдання на перетворення речень.

Listening

Частина Listening стане трохи коротшою і триватиме близько 30 хвилин. У ній, як і раніше, залишиться 4 завдання, три з яких збігаються з поточним форматом (Multiple-choice short texts, Gap fill, Multiple-choice long text), і 25 питань. Замість завдання True / False, в тесті з'явиться ще одне завдання формату Multiple-choice short texts, де кандидати прослухають 6 уривків і повинні будуть вірно визначити, які думки і відношення вони містять.

Speaking

Частина Speaking триватиме 12 хвилин для кожної пари кандидатів і як і раніше складається з 4 завдань, але самі вони трохи видозмінилися. Перше завдання залишилося без змін - кандидати повинні розповісти про себе. Друге, Individual long turn, багато в чому схоже на третє завдання поточного формату: студенти повинні будуть окремо описати, що зображено на фотографіях. Різниця в тому, що тепер ці фотографії не обов'язково будуть об'єднані спільною темою. Третє завдання, Collaborative task, аналогічно другому поточного формату і полягає в спільному обговоренні теми, запропонованої екзаменатором за допомогою зображення. Четверте завдання, Discussion, передбачає обговорення кандидатами їх думок, преференцій та звичок і збігається з четвертим завданням поточного формату за тим винятком, що є продовженням діалогу з попередньої частини, а не обговорення фотографій.

Оцінювання

Кожна з 4 частин іспиту буде в рівній мірі впливати на фінальну оцінку (25% від загального бала). Замість результатів Pass with Distinction (рівень B1), Pass with Merit (A2) і Pass (A2), кандидати тепер будуть отримувати оцінки А, B або С (відповідно).

Як кажуть в Cambridge Assessment English, іспит B1 Preliminary не став складніше і перевіряє ті ж мовні навички на тому ж рівні. Втім, зміни, що його торкнулися, досить глобальні і можуть відбитися на стратегії складання іспиту. Наприклад, через розділення Reading & Writing на дві окремі частини, у кандидата, який відчуває себе більш впевнено в одній з цих частин, тепер немає можливості виграти трохи часу на виконання іншої. У всіх частинах крім Speaking з'явилися нові види завдань, а частина Listening при тій же кількості завдань і питань стала на 6 хвилин коротше. Все це необхідно враховувати при підготовці до іспиту, щоб поліпшити шанси на успішний результат.

Так само, як і раніше, написавши B1 Preliminary на вищу оцінку, ви отримаєте сертифікат рівня B2. Не забувайте також і про те, що всі сертифікати Cambridge English Qualifications мають необмежений термін дії, тому вам не доведеться складати іспити повторно.