До якого іспиту готуватись?

Клієнти екзаменаційного центру ILC найчастіше заздалегідь знають, який іспит вони хочуть складати, оскільки запит продиктований вимогами навчального закладу, майбутнього роботодавця або поточної адміністративної структури. Але бувають випадки, коли до нас звертаються заздалегідь, ще не маючи жодного уявлення, який саме сертифікат потрібний. Як бути в такому випадку, ми розібралися з екзаменатором ILC.

Насамперед варто зрозуміти: ”Що у вас є? І чого ви хочете?”. Іншими словами вам потрібно визначити, який рівень англійської у вас чи вашої дитини на даний момент, і для чого ви плануєте складати іспит. Якщо ви збираєтеся навчатись або переїжджати за кордон у майбутньому, то зараз ви не можете напевно знати, який сертифікат вам буде необхідний. Але можете вибрати напрямок підготовки.

Найпоширеніша мета для дорослої імміграції - возз'єднання сім'ї чи працевлаштування на роботу, де немає необхідності використовувати англійську у своїй діяльності. ТВ такому разі вимоги до мови не дуже високі, тому можна здавати Cambridge A2 Key або IELTS life skills/general modules. Прохідний бал також потрібний невисокий, іноді може бути достатньо навіть рівня Pre-Intermediate. Ви можете почати готуватись, орієнтуючись на ці іспити, але обов'язково уточніть вимоги роботодавця чи посольства.

Збираєтесь вступати до іноземного університету? Тоді швидше за все вам знадобиться результат IELTS Academic, Cambridge B2 First або C1 Advanced. Зверніть увагу, що для навчання в Англії не підійде звичайний IELTS Academic, для Великобританії необхідно складати IELTS (UKVI). За змістом ці іспити нічим не відрізняються, але є організаційні особливості, наприклад, реєстрація та екзаменаційна частина speaking фіксуються на відео.

Якщо ви плануєте отримати висококваліфіковану роботу за кордоном, і вам потрібно отримати сертифікат з високим балом, то перш, ніж готуватися до іспиту, необхідно досягти рівня володіння англійської Intermediate або Upper-Intermediate.

Для тих, хто вже добре володіє мовою, варто  взяти до уваги скільки часу залишилося на підготовку. Підготовчі курси IELTS завжди короткі, вони тривають 2-3 місяці та акцентують свою увагу на структурі іспиту, типах завдань, умінні правильно розуміти інструкції до них. Як правило, такі курси дозволяють підвищити ваш поточний бал на 1 або 1.5 із 9 можливих.

Підготовка до Кембриджських іспитів може тривати від 3 місяців до року і включає відточування мовних навичок, відпрацювання завдань на використання мови, лексики та граматики. Беручи до уваги вищезазначене, якщо маєте в запасі трохи більше часу, рекомендуємо готуватися саме до Кембриджських іспитів. А ще додатковим бонусом є той факт, що сертифікат Кембриджу не має терміну давності, а сертифікат IELTS дійсний тільки 2 роки.

Варто зазначити, що наші студенти групи CAE успішно складали IELTS Academic на необхідний їм бал після мінімального ознайомлення з форматом іспиту, оскільки курси FCE та CAE допомагають напрацювати значну базу з граматики та лексики, а також навчають стратегій складання будь-якого мовного іспиту.

Підбиваючи підсумки, зазначимо три принципи, яких варто дотримуватися, якщо ви замислилися про підготовку до іспитів:

  • Готуйтеся до іспиту заздалегідь. Буде плюсом, якщо у вас є в запасі рік чи два.

  • Спочатку базова англійська, а потім екзаменаційна підготовка. Безглуздо готуватися до іспиту для вступу до вузу або на посаду з високою кваліфікацією, якщо ваш рівень англійської нижче Intermediate.

  • Якщо у вас є час, пройдіть курс підготовки до кембриджських іспитів. Навіть якщо ви плануєте складати IELTS, це стане вашою перевагою.