7 порад для покращення сприйняття на слух

Найбільшою проблемою як для початківців у вивченні англійської мови, так і для більш досвідчених учнів дуже часто стає сприйняття мови на слух, особливо, коли йдеться про розуміння носіїв мови. Тому ми зібрали для вас низку порад, які допоможуть вам покращити навички аудіювання.

1. Хочете краще сприймати на слух – слухайте! Зараз можна знайти багато додатків для мобільних телефонів з підкастами, лекціями або аудіо-книгами, які можна прослуховувати по дорозі на роботу, під час занять спортом, тощо.

2. Почніть з прослуховування текстів, пов’язаних між собою однією тематикою.  І краще, якщо ви маєте певні знання з цієї теми, бо вони допоможуть вам зрозуміти контекст. У випадку з аудіо-книгами почніть зі знайомих сюжетів, або з улюблених серіалів, які ви добре знаєте.

3. Не вимагайте від себе розуміння кожного слова. Спочатку спробуйте зрозуміти загальний зміст почутого, і тільки потім переходьте до деталей, прослуховуючи складніші шматки тексту знову і знову.

4. Там, де зрозуміти щось ніяк не вдається, зверніться до аудіоскриптів або субтитрів. Але не зловживайте ними аби прослуховування не перетворилося на читання.

5. Пишіть «диктанти»: прослуховуйте коротеньке аудіо кілька разів, записуйте почуте, а потім звіряйтеся з аудіоскриптом. Така практика допоможе вам виявити найбільш проблематичні слова і фрази, а також проаналізувати фактори, що впливають на розуміння. До того ж це дуже корисна вправа для покращення правопису, але про це іншим разом.

6. Коли ми говоримо рідною мовою, ми не відокремлюємо кожне слово, а ніби зліплюємо їх між собою. І як результат певні звуки випадають, інші навпаки додаються там, де їх не повинно бути. Так само і в англійській. Тому бажано мати хоча б мінімальне уявлення про особливості зв’язного мовлення аби сприймати їх на слух.

7. Повторюйте за аудіо, намагаючись якомога точніше скопіювати почуте (див. попередній пункт про особливості зв’язного мовлення). Якщо ви можете це сказати – ви зможете це почути.

Кілька онлайн-ресурсів, які точно допоможуть вам:

https://youglish.com/ - послухайте, як різні люди вимовляють одну й ту саму фразу в реальному житті

www.englishcentral.com – відео з завданнями, які поділені за рівнями

https://www.esolcourses.com/content/topicsmenu/listening.html - аудіо, поділені за рівнями

Якщо ви любите TedTalks так, як любимо їх ми, то рекомендуємо

https://ed.ted.com/ - відео з завданнями

Або додаток для мобільних телефонів Ted Tube -Learn English.

Будьте наполегливі, і з часом ваші навички аудіювання вас здивують.