Методика викладання

Основне завдання комунікативної методики - допомогти учневі позбавитися горезвісного мовного бар'єру.

Що ж таке комунікації? Це процес спілкування, взаємодії і передачі інформації іншим людям. Рідною мовою ми рідко обмінюємося інформацією безцільно, як правило, передача або прийняття мовного повідомлення робиться з певною метою. Комунікативна методика передбачає, що досліджувана мова буде використовуватися для вирішення досить конкретних, практичних завдань, необхідних нам у повсякденному житті.

Головний принцип комунікативного підходу - учень починає говорити англійською з першого заняття. На уроках не використовується рідна мова учня. Це дозволяє швидко звикнути до звучання мови, запобігає появі або позбавляє мовного бар'єру.

Чому комунікативна методика?

А яких цілей може досягти учень англійської завдяки цій методиці? Чи ефективніше вона старих, перевірених способів вивчання слів, вирваних з контексту і читань-перекладів довгих і складних текстів?

Комунікативний підхід підійде тим, хто:

1. Хоче говорити грамотно (Accuracy).

Перефразовуючи відомий вислів, у людини все має бути прекрасним: і усне мовлення, і письмова, і словниковий запас, і граматика, і навички аудіювання та читання. Але чи можна осягнути відразу всі ці області? Можна, комунікативний підхід саме на це і розрахований.

2. Хоче говорити побіжно (Fluency).

Чим більше і частіше ви говорите англійською, тим швидше вчитеся формулювати свої думки. А на заняттях з використанням комунікативної методики ви будете розмовляти більшу частину уроку і тільки на мові, що вивчається. Вас вчать зв'язного мовлення, різних розмовних фраз і кліше, що як раз таки і дозволяють згодом говорити побіжно: Ви просто згадуєте правильний оборот і будуєте ланцюжок фраз.

3. Хоче навчитися не тільки чути, але і розуміти англійську мову.

Під час розмови з викладачем Вам буде надана можливість слухати, як звучить природна зв'язна мова, Ви звикнете до звучання англійської мови, поступово стане легше розуміти її на слух. Більш того, на уроках Ви будете прослуховувати і розбирати разом з викладачем невеликі аудіо та відеоматеріали. Зазвичай такий матеріал використовується як основа для дискусії.

4. Хоче перестати перекладати свої думки з української на англійську.

Комунікативна методика навчання англійської мови спрямована на розвиток вміння спонтанно говорити на різні теми, адже на заняттях використовується тільки досліджувана мова. Цей прийом дозволяє вам не тільки «перебудуватися» на використання англійської мови, але й перестати подумки перекладати українські фрази англійською і навпаки. Комунікативний підхід передбачає вивчення слів в контексті, без перекладу на російську мову. Важливо, щоб ви розуміли, ЩО означає слово і ЯК його вживати.

5. Хоче вивчати граматику і нові слова для того, щоб говорити грамотно, а не тому, що «так треба».

Комунікативна методика передбачає дуже правильний і простий принцип вивчення граматики англійської мови: ніхто не зубрить теорію. Вам пояснюють те чи інше правило, і ви починаєте відпрацьовувати його на практиці, доводячи навик використання до автоматизму.

6. Хоче поліпшити вимову.

Згадайте, як дитину вчать вимовляти складні звуки його рідної мови. Батьки пропонують дитині повторювати її багато разів, вимовляти різні скоромовки, як можна частіше вживати слова, в складі яких є ця літера. Схожим чином набувається і коректна англійська вимова. На занятті Ви будете багато говорити і поступово станете вимовляти звуки все точніше, поки не досягнете правильного звучання.

На заняттях, що проводяться за комунікативною методикою, Вам ніколи не буде нудно. Сучасні посібники пропонують для вивчення найрізноманітніші теми, які вам ТОЧНО знадобляться в реальних життєвих ситуаціях і будуть цікаві. А використання різних допоміжних матеріалів допоможе ще більше урізноманітнити заняття і зміцнити Ваші знання.