Все, що ви хотіли дізнатися про іспит IELTS

Що таке IELTS?

Міжнародна система тестування IELTS (International English Language Testing System) призначена для перевірки рівня володіння англійською мовою і розроблена трьома провідними світовими організаціями: Cambridge English Language Assessment, IDP: IELTS Australia та The British Council.

Сьогодні володіння сертифікатом IELTS відкриває його власникові двері до більш ніж 9000 університетів, підприємств, професійних організацій і державних установ в понад 140 країнах, серед яких Великобританія, США, Австралія, Канада, Нова Зеландія і безліч інших.

IELTS розрахований на будь-який рівень знань кандидата. Це означає, що неможливо "не скласти" іспит. Результати іспиту визначаються за шкалою оцінки від 1 (найнижчий бал) до 9 (найвищий бал). 0 Ви отримаєте тільки в разі неявки на іспит.

Як правило, для імміграції потрібна оцінка 5-6, для навчання у вищих навчальних закладах - 7-7,5.

Різновиди іспиту IELTS

Складаючи IELTS, Ви можете підтвердити знання мови саме для тих цілей, яких хочете досягти. Тому перш ніж готуватися до IELTS, оберіть для себе відповідний модуль:

Академічний Модуль (IELTS Academic) - для тих, хто збирається вступати до вищого навчального закладу, в магістратуру або на програму МВА за кордоном. Загальний Модуль (IELTS General Training) - для людей, які збираються іммігрувати в англомовні країни, отримувати в них освіту не вище середньої або влаштуватися на роботу за фахом.

Формати розрізняються завданнями в секціях Читання (Reading) і Письмова частина (Writing). Кандидати, які здають IELTS Academic, повинні будуть впоратися із завданнями наукової тематики, наприклад - описати графік, діаграму, схему або зробити висновки з таблиці. Тим же, хто складає Загальний Модуль, будуть запропоновані завдання на загальні теми, наприклад - написати листа другові або описати ситуацію, написати есе у відповідь на точку зору, аргумент або проблему.

ВАЖЛИВО! IELTS Academic та IELTS General Training не відрізняються за рівнем складності. Незважаючи на те, що завдання в частинах Writing і Reading відмінні, в обох модулях вимоги до рівня володіння мовою та критерії його оцінювання залишаються незмінними.

Структура іспиту IELTS

Іспит перевіряє Ваш рівень володіння чотирма мовними навичками і, відповідно, складається з чотирьох частин:

  • Listening (Аудіювання) - 40 хвилин

  • Reading (Читання) - 60 хвилин

  • Writing (Письмова частина) - 60 хвилин

  • Speaking (Усна мова) - близько 15 хвилин

Таким чином, загальна тривалість модулів Listening, Reading і Writing становить 2 години 40 хвилин. Speaking (Усна мова), як правило, здається в окремий день, і зазвичай призначається кандидату за 1-2 дня до основної частини іспиту.

IELTS або Cambridge FCE / CAE?

Вибір підготуватись до IELTS або до FCE / CAE залежить, в першу чергу, від вимог університету або організації, куди буде надаватися сертифікат. Однак якщо Ви ще не впевнені в своїх цілях і зіткнулися з проблемою вибору підходящого іспиту, пропонуємо ознайомитися з тим, чим схожі та відмінні ці найпопулярніші тести: IELTS і FCE / CAE.

Схожість

Обираючи між IELTS та FCE / CAE, варто звернути увагу на їх схоже призначення. Обидва тести відносяться до групи академічних і професійних іспитів та використовуються для визначення рівня володіння англійською мовою. Крім того, їх результати визнаються багатьма організаціями. Як IELTS, так і FCE / CAE можна використовувати для вступу в закордонні університети, звернення до державних установ або працевлаштування за кордоном. Іспити IELTS та FCE / CAE також мають дуже схожу структуру, так як в обох є розділи аудіювання, читання, письма та говоріння.

Відмінності

На вибір між IELTS та FCE / CAE можуть істотно вплинути існуючі між ними відмінності. Наприклад, іспити FCE / CAE використовуються для підтвердження наявності мовних рівнів B1, B2, С1 і С2. Тобто, щоб отримати сертифікат про їх проходження, потрібно набрати мінімум 60%. В IELTS рівень володіння мовою визначається отриманими в ході тестування результатами, а сертифікат видається абсолютно всім кандидатам.Інша відмінність цих іспитів стосується системи оцінювання. У тесті IELTS результат виставляється за 9-бальною шкалою, а в FCE / CAE використовуються позначки А (80-100%), В (75-79%) і С (60-74%).

Якщо сертифікат потрібний Вам терміново, візьміть до уваги ту обставину, що сертифікат FCE / CAE Вам доведеться чекати 2-3 місяці. Склавши IELTS, результати і сертифікат студент отримує вже через 14 днів.

Іспити FCE / CAE трохи складніше IELTS, що підтверджують як студенти, так і експерти. Через це на підготовку до кембриджського тесту доводиться витрачати більше сил і часу. В той же час, вони мають набагато більший потенціал істотно підвищити Ваш загальний мовний рівень.

Важлива перевага Кембриджських екзаменів FCE / CAE в тому, що їх результати не мають терміну давності і здавши їх одного разу, Вам не доведеться підтверджувати їх результати знову. Результат IELTS має обмежений термін дії - через 2 роки Вам доведеться здавати його знову, якщо це буде потрібно для навчання або кар'єри.